SMITE Pro League fuqizon partneritetin me Alienware

SMITE Pro League (SPL) ka emëruar kompaninë e pajisjeve kompjuterike të Amerikës së Veriut ‘Alienware’ si sponsorin për sezonin e saj të tetë.

Partneriteti e bën ‘Alienware’ të përshtatshme për studion e prodhimit të ‘Hi-Rez Studios’ dhe shtëpitë e lojtarëve të SPL me pajisjet e saj, të tilla si Aurora Ryzen Edition PC desktop’.

Përveç pajisjes së shtëpive të lojtarëve dhe studios, çdo lojtar dhe trajner në ‘SMITE Pro League’ do të marrë gjithashtu kartë grafike ‘NVIDIA GeForce RTX 3090, AMD Ryzen 9 Processor’ dhe një monitor lojërash ‘Alienware 24’.

‘Hi-Rez Studios’ komentoi mbi partneritetin, përmes një njoftimi:

“Ne do të dëshironim të falënderonim shumë ‘Alienware’ për ardhjen në ekip si sponsorin tonë ekskluziv për Sezonin 8 dhe ne po presim me padurim të shohim se si produktet e tyre do të lartësojë përvojën tonë konkurruese SMITE si brenda dhe jashtë Betejës. “

Lojtarët do të marrin gjithashtu pajisje shtesë si një tastierë mekanike lojrash, mausin e lojrave dhe kufjet e lojërave.

Krahas të një kodi sigurimi për zbritjen e SMITE, SPL do të japë gjithashtu pajisjet ‘Alienware’ dhe do të shfaqë përmbajtjen e kompanisë në përgatitet për fillimin e sezonit në 23 Prill.

Partneriteti midis ‘MOBA’ dhe ‘Alienware’ vjen vetëm një muaj pasi ‘Alienware’ thuhet se përfundoi partneritetin e saj me ‘Riot Games’.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme