Skënderbehu përgatitet për ndeshjen e raDhës…

Skënderbeu është duke i dhënë fund përgatitjeve në kuadër të ndeshjes me Partizanin.

Memelli është fokusuar më shumë në aspektin ofensiv, duke marr parasysh se Partizani është një rival i fortë dhe mban vendin e parë në klasifikim.

Kjo do bëjë që ekipi kryeqytetas të sulmojë që në fillim dhe Memelli është koshient se skuadra e tij duhet të jetë e kujdesshme në mbrojtje, sidomos në minutat e para për të mos pësuar gol.

Pikërisht këtë mesazh Memelli u përcolli lojtarëve.

Me pas ekipi është fokusuar të qarkullimi i topit dhe vigjilenca në zona të ngushta.

Në fund, Memelli është marrë në veçanti edhe me dy lojtarët e sulmit si Mensah dhe Berisha, të cilëve u ka kërkuar të ushtrojnë sa më shumë presion te mbrojtësit kundërshtarë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme