Skënderbehu arrin barazimin kundër parizanit…

Është mbyllur me rezultatin 1-1 supersfida mes Skënderbeut dhe Partizanit e vlefshme për jjavën e 32-të të Kategorisë Superiore.

Të kuqtë ishin superiorë në pjesën e parë, duke realizuar me anë të Stenio Zhunior.

Ndërkohë në pjesën e dytë të lojës, korçarët, gjetën forcë, për të barazuar me Alfred Mensah dhe për të marrë një pikë tepër të rëndësishme në luftën për mbijetesë.

Me këtë barazim Skënderbeu ka barazuar me pikë Bylisin, i cili ka zbritur në vendin e 9-të.

Ndërkohë që kreun e ka lëshuar edhe Partizanin, që e sheh veten në vendin e dytë me 58 pikë, 1 më pak se Teuta kryesuese.

Nuk mungoi as tensioni në fundin e ndeshjes, ku protagonistë ishin Zguro dhe Jasir Asani

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme