Sipas Hugo Drayton: “Esportet dhe lojrat tani janë shtylla thelbësor për konsumatorët”.

Kompania e esports ‘Gfinity’ ka njoftuar emërimin e Hugo Drayton në Bordin e saj si Drejtor Jo-Ekzekutiv.

Drayton do të bashkohet gjithashtu me komitetet e shpërblimit dhe emërimeve të organizatorit.

Në këmbim, atij do t’i jepen aksione në kompani.

Hugo Drayton komentoi mbi lëvizjen e tij:

“Unë jam shumë i ngazëllyer për t’u bashkuar me ekipin ambicioz dhe të talentuar në Gfinity. Esportet dhe lojrat tani janë shtylla thelbësore të themeluara në jetën e konsumatorëve dhe në media.

Para se të bashkohej me Gfinity, Drayton ishte Drejtor i Lartë i Pavarur dhe Kryetar i Komitetit të Shpërblimit në bordin e kompanisë britanike të mediave ‘Future Plc’.

Rolet e tij të mëparshme përfshijnë CEO të kompanisë reklamuese ‘Inskin Media Ltd’, Drejtor Menaxhues i Grupit në Grupin ‘Telegraph’ dhe Drejtor Menaxhues për ‘Evropën në Advertising.com’.

Neville Upton, Themelues dhe Kryetar i Gfinity, tha:

“Bordi dhe unë jemi të kënaqur të mirëpresim Hugo në Gfinity. Ai është një udhëheqës i respektuar me një me një karrier të sukseshme duke ndihmuar bizneset mediatike të rriten.”

“Përvoja e pasur e Hugo do të rezultojë e paçmuar për kompaninë, veçanërisht ekspertiza e tij për përshpejtimin e bizneseve të mediave dixhitale pasi grupi Gfinity Digital Media vazhdon të rritet me ritëm të shpejtë.”

Mardia do të pasohet si Kryetar i Komitetit të Auditimit nga Len Rinaldi, i cili u bashkua me kompaninë në fund të vitit 2020 si Drejtor Jo-ekzekutiv.

Upton gjithashtu do të bashkohet me komitetin e auditimit të kompanisë.

Total
12
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme