Shumë shanse të humbura në miqësoren e Irlanda-Hungaria…

Republika e Irlandës dhe Hungaria luajtën një barazim pa gola në një miqësore argëtuese.

Pasi lojtarët e Republikës u brohoritën nga tifozët vendase, kapiteni irlandez John Egan u drejtua drejt rrjetës brenda pesë minutash.

Shansi më i mirë i pjesës së parë të Hungarisë ndodhi kur Adam Szalai detyroi Gavin Bazunu të bëjë një pritje të zgjuar.

Portieri zëvendësues Caoimhin Kelleher bëri dy mbrojtje të shkëlqyera për ta mbajtur Hungarinë larg shënimeve.

Hungaria tani shkon në Euro ku ata përballen me një detyrë të vështirë nëse do të arrijnë fazat e eliminimit të konkursit.

Lojtarë e Marco Rossi kanë qenë barazim në Grupin F së bashku me kampionët e botës Franca, kampionët në mbrojtje Portugalinë dhe Gjermaninë.

Djemtë e Kenny përfundojnë miqësoret e tyre të qershorit me një barazim, por fitorj e së enjtës së kaluar nën menaxherin e tyre të ri ndërsa mposhtën minorët Andorraofroj një optimizëm shumë të nevojshëm për të ardhmen e ekipit përpara eliminatoreve të Kupës Botërore të Shtatorit kundër Portugalisë, Azerbajxhanit dhe Serbisë.

Lojtarët irlandezë u brohoritën para ndeshjes.

Pas debatit që rrethoj lojtarët e Anglisë në miqësoret e fundit, ku menaxheri Gareth Southgate ‘dënoj’ një numër të vogël tifozësh që fyen lojtarët e tij, mbështetja hungareze prej 7,000 personash ishte e zhurmshme ndërsa Republika bëri qëndrimin para fillimi.

Disa lojtarë vendas treguan logon ‘respekt‘ në mëngët e tyre ndërsa qëndronin, një kor i zhurmshëm dhe shaka u dëgjuan rreth ‘Szusza Ferenc’ stadium.

Hungaria bën një qëndrim në Euro 2020 nga tifozët e tyre, të cilët ‘ofenduan’ lojtarët e Republikës së Irlandës.

Në fushë ishte Republika E Irlandës që mund të kishte marrë epërsinë e hershme kur Egan dërgoj topin me kokë nga traversa nga goditja e dënimit e Josh Cullen brenda pesë minutash, megjithatë Hungaria ishte më e shpejta për të pastruar topin e dytë.

Shansi i Egan dukej se vendosi në siklet mikëpritësit, të cilët dukeshin të sigurt në top.

Sidoqoftë, momenti i spikatur i pjesës së parë i përkiste portierit të Irlandës Gavin Bazunu që bëri një pritje të shkëlqyeshme pasi Adam Szalai goditi një top të rrezikshëm me kokë.

Total
9
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme