Shqipëria nuk shkoi në Euro 2020, por do përfaqësohet nga yjet e saj…

Edhe pse Shqipëria nuk merr pjesë, në Europian do të ketë një copëz kuqezi.

Janë 9 lojtarë me origjinë shqiptarë që do të marrin pjesë në këtë ngjarje madhështore.

Tre lojtarë shqiptarë janë të Zvicra, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Admir Mehmedi.

Ndërkohë 6 shqiptarë të tjerë janë te Maqedonia e Veriut, të cilët u kualifikuan në Europian për herë të parë në histori.

Visa Musliu, Egzon Bejtulai, Ezgjan Alioski, Arijan Ademi, Enis Bardhi dhe Ferhan Hasani, janë lojtarët shqiptarë që do të luajnë me Maqedonin në Euro2020.

Total
7
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme