Shënjestra e transferimit të Manchester United Andre silva…

Përfaqësuesit e sulmuesit të Portugalisë kanë lëvizur shpejt për të mohuar raportet që sugjerojnë se ai mund të largohet me një tarifë të caktuar këtë verë.


Sulmuesi i Eintracht Frankfurt, Andre Silva nuk ka një klauzolë blerjeje në kontratën e tij, insiston agjenti i lojtarit.


Thashethemet kishin sugjeruar që përfaqësuesi portugez, i cili ka qenë i lidhur me Manchester United, Barcelona dhe Atletico Madrid, do të ishte i lirë të largohej nga klubi i Bundesliga nëse një rival përmbush një tarifë lirimi prej 30 milion € (26 milion 36/36 milion dollarë).


Sidoqoftë, një zëdhënës i konsulencës Gestifute, i cili përfaqëson 25-vjeçarin, i tha Goal dhe Spox se nuk ka asnjë klauzolë daljeje në kontratën e tij, as nuk ka ndonjë marrëveshje verbale për ta lënë atë të largohet me një tarifë të tillë këtë verë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme