Sa janë shancet që CheLsea të kalojn Në finale dhe të fitoj Champions LeaGue?!

Kapiteni i Real Madrid, Sergio Ramos duket se është i aftë të përballet me Chelsea në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Champions League.

35 vjeçari Ramos nuk është paraqitur që kur mori një dëmtim të muskulit në mars.

Shefi i vërtetë Zinedine Zidane tha:

“Ne kemi udhëheqësin dhe kapitenin tonë me vete. Unë nuk do të rrezikoj. Sergio është këtu me ne”.

‘Los Blancos’ janë duke ndjekur një titull të 14-të në Champions League dhe është paraqitja e tyre e parë në finale që nga viti 2018.

Për Chelsea, mbrojtësi Antonio Rudiger është duke se është në gjëndje të marri pjesë në ndeshjen e rradhës.

Qendërmbrojtësi, 28 vjeç, humbi fitoren e së Shtunës ndaj Fulham pasi mori një dëmtim në minutat e fundit të pjesës së dytë në barazimin 1-1 në Madrid.

Mesfushori Mateo Kovacic është përjashtuar nga një dëmtim në muskul.

Chelsea ka një skuadër plotësisht të aftë pasi ata kërkojnë të arrijnë finalen e tyre të parë të Champions League që nga 2012.

Bosi Thomas Tuchel thotë se lojtarët e tij duhet të besojnë në vetvete nëse dëshirojnë të mposhtin një skuadër madrilene që është që s’ka asnjë fitore në katër ndeshjet e fundit jashtë skuadrave angleze në Champions League.

Ne menduam se mund të ishim më të fortë. Sfida është që të vazhdojmë me të njëjtën intensitet duke kaluar gjithë ndeshjet,” tha ai.

“Kam një ndjenjë të fortë se çdo fitore vlen, klubi kërkon që ne të fitojmë çdo lojë, pa marrë parasysh kush është në ana tjetër e fushës “.

Simon Gleave, shefi i analizës sportive, Gracenote i Nielsen tha: “Chelsea janë ende humbës për të arritur në finalen e Champions League. “

Shansi i Chelsea për të eliminuar Real Madrid dhe për të arritur në finale vlerësohet në 44%, nga 37% që kishin para ndeshjes së parë. Shansi i Chelsea për të fituar Champions League mbetet në 15%.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme