Rregulla të reja vendosen për Ndeshjet që do luhen…

Tifozët mikpritës mund të lejohen të kthehen në ndeshjet e Premier League për dy raundet e fundit të sezonit, pas një vendimi të marrë nga qeveria.

Vetëm tifozët vendas janë lejuar të marrin pjesë në lojërat e nivelit të lartë që nga fillimi i pandemisë Covid-19.

Deri në 500 tifozë jashtë mund të lejohen të shikojnë lojëra në dy ndeshjet e fundit të majit.

Premier League gjithashtu ka zhvendosur raundin e 37 ndeshjeve përsëri në mesjavë, 18-19 maj, kështu që secili klub ka një ndeshje në shtëpi me tifozët para fundit të sezonit.

Nga 17 maj, vendet e sporteve në natyrë duhet të lejohen deri në 10,000 tifozë ose kapacitet 25%.

Një email nga shefi ekzekutiv i Premier League Richard Masters për klubet të enjten zbuloi se qeveria ka vendosur të lejojë deri në 5% të kapacitetit të përbëhet nga tifozë të jashtëm.

Thuhet se disa klube janë kundër lëvizjes për shkak të kompleksitetit dhe dëshirojnë t’u japin numrin maksimal të biletave tifozëve të tyre, të cilët nuk kanë qenë në gjendje të marrin pjesë në ndeshje për disa muaj.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme