‘Ronaldo kurrë nuk ka qenë një lider dhe kurrë nuk do të jetë’…..

Ish-mesfushori i Juventusit, Massimo Mauro beson se ka ardhur koha që të dy palët të ndjekin rrugët e tyre të ndara.


Juventus duhet të lëvizë nga “individualisti” Cristiano Ronaldo këtë verë, pretendon ish-mesfushori i Juventusit Massimo Mauro thënë se “nuk ka qenë kurrë një lider dhe kurrë nuk do të jetë më”.


Një shtesë u bë në Torino gjatë verës së 2018, me një fitore prej pesë herë të Topit të Artë duke thirrur kohën në një magji rekord-thyer në Real Madrid në mënyrë që të merrte një sfidë të re në Itali.


Lavdia e titullit në Serie A është shijuar në Allianz Stadium, por po bëhen pyetje nëse Juve ka gjetur vlerën e plotë te Ronaldo, ndërsa ai i afrohet 12 muajve të fundit kontratës së tij dhe fillon të shkurtojë një shifër të irrituar në skuadrën e Andrea Pirlo.

Çfarë është thënë?

Mes bisedimeve të daljes dhe kritikëve,Mauro i ka thënë Gazetes Sport: “Ronaldo kurrë nuk ka qenë një lider ku ka luajtur dhe nuk do të jetë kurrë.”Ai është si një kompani dhe xhiroja e tij është më e rëndësishme për të sesa suksesi i ekipit.

Cristiano nuk i tërheq shokët e tij të skuadrës së bashku me të, ai gjithmonë dëshiron që ata t’i japin atij topin për të shënuar gola.Ai është një individualist i shkëlqyeshëm, ai nuk është një lojtar skuadre.


“Nga pikëpamja e rezultateve, Juventus me të nuk bëri më mirë se në të kaluarën, madje ata dolën më keq në Champions League. Kjo është arsyeja pse gjëja më e mirë për të dy është që rrugët e tyre të ndahen”.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme