FutbollKryesore

Ronaldo dëshironte të largohej nga Juventus

Një raport nga France Football sugjeron se Cristiano Ronaldo ishte i prirur të largohej nga Juventus për të kapur Paris Saint-Germain para pandemisë së Coronavirus.

Raporti pretendon se Ronaldo dëshironte të largohej nga Torino pas fitores 2-1 ndaj Lokomotiv Moskës në Ligën e Kampionëve vitin e kaluar, të irrituar nga performanca e ekipit, pavarësisht fitores.

Sipas France Football, nëse presidenti i PSG Nasser al-Khalifa do të ishte brenda dhomës me Ronaldon atë natë, ai do të nënshkruante menjëherë pasi ai dëshironte të luante përkrah të ngjashmëve të Neymar dhe Kylan Mbappé.

Sugjerimi është që pandemia COVID-19 i ka ndryshuar gjërat, tani për tani, Ronaldo nuk është i lumtur në Torino, por ai nuk është as i lumtur.

 

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.