Ronald koeman i friksuar shprehet në lidhje me largimin e mundshëm të messit.

Ronald Koeman shpreson që ndeshja e djeshme të mos jetë e fundit për Lionel Messi me Barcelonën në Nou Camp.

Barcelona u mund nga Celta Vigo duke i dhënë fund shanseve të tyre për titull.

Kontrata e Messit skadon këtë verë dhe ai ende nuk ka rënë dakord për zgjatjen e saj.

Argjentinasi hapi rezultatin kundër Celta por dy gola nga Santi Mina bënë që Barça të përfundojë jashtë dy La Ligës për herë të parë që nga viti 2007-08.

“Ai ka treguar sot se është e pamundur të luash pa të,” tha Koeman.

“Ai është akoma lojtari më i mirë në botë. Tashmë ka shënuar 30 gola që i kanë dhënë kësaj skuadre shumë pikë.

“Si unë, dhe ekipi është i shqetësuar, ne shpresojmë që ai të qëndrojë sepse nëse nuk do të kemi Leo do të kemi dyshime serioze në ekip“.

Koeman gjithashtu refuzoi të përgjigjet në pyetjet në lidhje me të ardhmen e tij mes raporteve të që thonë se ish-mesfushori i Barca-s Xavi ishte afruar për të zëvendësuar ish-menaxherin e Southampton dhe Everton këtë verë.

“E ardhmja ime? Kjo nuk është një pyetje për mua. Unë nuk do të flas për këtë,” shtoi Koeman.

“Unë thashë atë që mendoj në konferencën time për shtyp para ndeshjes dhe nuk do ta përsëris“.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme