Romelu Lukaku shprehet i vendosur për të ardhmen e tij tek Interi!

Sulmuesi i Inter Milan Romelu Lukaku thotë se ai do të qëndroj te kampionët e Italisë.

Ish sulmuesi i Manchester United dhe Chelsea u bashkua me Interin për 74 milion £ në 2019, duke shënuar 64 gola në 95 ndeshje për klubin.

Por, pas fitimit të titullit të parë të Interit në Serie A në 11 vjet, ka pasur spekulime se 28-vjeçari mund të shitet për shkak të shkurtimit të kostos në klubin e San Siro.

“Unë jam duke qëndruar,” i tha ai medias. “Ndihem mir me intertin”.

Pronarët kinezë të Interit Suning po kërkojnë të ulin kostot, një veprim që bëri që menaxheri Antonio Conte javën e kaluar.

Ish-shefi i Lazios, Simone Inzaghi pritet të marrë drejtimin në Inter.

“Unë tashmë kam pasur kontakt me njeriun që do bëhet menaxheri ynë i ri,”

“Ndoshta nuk duhet ta them atë akoma. Ishte një bisedë shumë pozitive.”

Lukaku aktualisht po përgatitet me Belgjikën, anën më të renditur në botë, për Euro 2020.

Belgjika është tërhequr në Grupin B së bashku me Rusinë, Danimarkën dhe Finlandën.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme