KryesoreNBA

Rockets: Rrëmujat e Giannis në mbrojtjen e James Harden tani po e përndjekin .

Në kohën kur NBA po funksiononte normalisht, Giannis Antetokounmpo bëri të shtëna te ylli i Houston Rockets, James Harden por kohët e fundit u përul nga një rrugë e madhe.

Sezonin e kaluar, Giannis Antetokounmpo mori në shtëpi çmimin MVP të NBA-së, përkundër James Harden duke vendosur një 36.1 pikë të epërsisë në ligë. zgjedhja nuk u trajtua mirë me faqen e Twitter Houston Rockets, duke thënë se ata “me respekt nuk pajtohem”, kjo ishte vetëm shkëndija kryesore në atë që u bë një rivalitet i zjarrtë midis 2 superyllave.

Mosmarrëveshjet për votimin e MVP çuan në disa telashe delikate nga Harden në lidhje me drejtësinë e votimit të MVP dhe nëse Giannis e meritonte vërtet çmimin. Kjo nuk ishte deri në pushimin All-Star që gjuajtjet në njëra-tjetrën u ndezën, filluar me Antetokounmpo duke bërë shaka për tendencën e Harden për të dominuar topin.

“Unë dua dikë që do të kalojë topin,” tha Giannis ndërsa ai kaloi në hartimin e Harden në skuadrën e tij All-Star. Ndërsa u tha me një buzëqeshje, Giannis më pas mori një goditje tjetër të panevojshme te James pas këtij sporti kur u pyet për strategjinë e ekipit të tij.

“Në mënyrë fyese, ne thjesht po mundoheshim të zbulonim këdo që James Harden po ruante. Kjo është ajo që kemi menduar se do të kemi shansin të arrijmë, ”zbuloi Giannis.

James Harden me siguri nuk ishte i pafajshëm kur erdhi për të nxitur vatër të grindjes, duke synuar qartë Giannis në një intervistë me Rachel Nichols menjëherë pas kësaj. “Unë dëshiroj që të mund të jem vetëm shtatë metra dhe të vrapoj dhe të jem dehur,” tha Harden. Kjo merr aftësi më së paku ”.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.