ROCCAT shpall partneritetin me Gen.G. Ndryshime të reja do vijn në pubg.

Marka gjermane e ‘Turtle Beach ROCCAT’ka njoftuar një partneritet me organizatën shumëkombëshe të sporteve Gen.G.

Marrëveshja bën që ROCCAT të bëhet partneri zyrtar i aksesorëve të lojrave PC për ekipet e saj Overwatch, League of Legends dhe PUBG.

Krahas lojtarëve dhe krijuesve të përmbajtjes së Gen.G duke u pajisur me risit më të fundit të ROCCAT, partneriteti gjithashtu punojë me organizatën për të krijuar një sërë përmbajtjesh ‘unike, tërheqëse dhe argëtuese’.

Juergen Stark, Kryetar dhe Drejtor i Përgjithshëm i ‘Turtle Beach Corporation’, komentoi mbi marrëveshjen në një njoftim:

Ne jemi jashtëzakonisht të ngazëllyer që po zgjerojmë partneritetin tonë të esports në Kore me Gen.G Esports, një nga organizatat më të respektuara të esports në botë. Ne jemi duke rritur biznesin tonë në Kore dhe mezi presim që skuadrat, tifozët e tyre dhe lojtarët në rajon të shohin pse ROCCAT po bëhet shpejt një nga markat më të kërkuara të lojërave të PC. “

Që kur u ble nga Turtle Plazh në vitin 2019, ROCCAT është bërë partneri ekskluziv i mausit dhe tastierës i LCS.

Arnold Hur, Bashkëpresident dhe COO në Gen.G Esports, foli gjithashtu për partneritetin:

Ne jemi shumë të ngazëllyer që kemi partneritet me një markë si ROCCAT dhe presim me padurim që produktet e tyre të lojrave PC me performancë të lartë të marrin ‘Gen.G Esports’ dhe krijimi i përmbajtjes në një nivel krejt të ri. ”

Marrëveshjet e kësaj natyre nuk janë asgjë e pazakontë.

Sidoqoftë, bashkimi i forcave me ROCCAT është një tjetër shtesë solide në listën ekzistuese të partnerëve të Gen.G.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme