River plate fitoj Edhe pse 20 lojtarë të saj rezultuan pozitiv me covid-19…

River Plate u desh të përballej me infektimin e mesfushorin Enzo Perez me koronavirusit, si dhe një pjesë e mirë e skuadrës së infektuar por përsëri arriti të mundte me rezultatin 2-1 Santa Fe.

Skuadra argjentinase kishte 20 lojtarë që rezultuan pozitiv me Covid-19.

Gjithsesi ata hynë në ndeshjen e Grupit D në Buenos Aires me vetëm 11 lojtarë.

Katër mbajtës të River Plate u dëmtuan dhe një kërkesë për të regjistruar mbajtësit e tyre të pestë dhe të gjashtë u refuzua.

35 vjeçari Perez, u zgjodh për të luajtur dhe ndihmoi skuadrën e tij për fitore.

Golat e shënuar nga Fabrizio Angileri dhe Julian Alvarez ngritën River Plate 2-0 kundër skuadrës kolumbiane.

Perez, i cili luajti për Argjentinën në finalen e Kupës së Botës 2014, tha se ai përdori “penalltinë si pikë referencë” për të shënuar apo ndihmuar shokët e tij.

Ai u mund nga një përpjekje e Kelvin Osorio në fund të lojës ku shënoj golin, por River Plate ruajti fitoren që i bëri ata të kryesonin në grupin e tyre.

Total
4
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme