Rikthehet sulmuesi shqiptarë pas 5 muajsh…

TURIN, ITALY – OCTOBER 25: Giacomo Vrioni and Alvaro Morata of Juventus after the Serie A match between Juventus and Hellas Verona FC at Allianz Stadium on October 25, 2020 in Turin, Italy. (Photo by Filippo Alfero – Juventus FC/Juventus FC via Getty Images)

Më në fund rikthehet  sulmuesi shqiptar  Xhakomo Vrioni, i cili pas një dëmtimi të rëndë që e mbajti jashtë fushës për afro 5 muaj.

22-vjeçari pësoi një dëmtim në kyçin e këmbës.

Më pas ai u detyrua ti nënshtrohej një operacioni në nëntor të vitit 2020.

Ai mori pjesë dje në sfidën e zhvilluar mes Juventus U23 dhe Olbia në Serinë C e qe u mbyll në barazim

1-1.

 Vrioni është aktivizuar në minutën e 78-të të takimit. 

Shqiptari shpreson që shumë shpejt të rikthej formën e duhur dhe pse jo të fitojë besimin e trajnerin Edi Reja, për ndeshjet e muajit qershor.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme