Rikthehet Luftëtari i Kosovës, ilir latifi.

Luftëtari nga Kosova i UFC-së, Ilir Latifi do të rikthehet në ‘kafaz’ pas më shumë se një viti, pasi ka zyrtarizuar meçin dhe kundërshtarin e ardhshëm.

Ai do të luftojë në qershor të këtij viti në datën 5 kundër 29-vjeçarit të rrezikshëm, Tanner Boser.

Aj në total ka 27 luftëra, ku ka shënuar 19 fitore (10 me nokaut) dhe ka 7 humbje (1 me nokaut).

Latifi në tri meçet e tij të fundit është mposhtur.

Më 8 shkurt të vitit 2020, ai u mposht nga Lewis.

Më 10 gusht të vitit 2019, kosovari u mposht nga Oezdemir dhe më 29 dhjetor të vitit 2018, ai u mposht nga Anderson.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme