Rikthehet Firmino në skuadër.

Roberto Firmino është duke u stërvitur për përplasjen e Liverpool me Arsenalin pas kthimit në stërvitje.

Përfaqësuesi i Brazilit ka munguar në tre ndeshjet e kaluara të Liverpool për shkak të një dëmtimi në gju.

Sidoqoftë, ai u fotografua duke marrë pjesë në një seancë stërvitje ekipi në terrenin e Liverpool-it të hënën. 

Klubi i Liverpool-it  ishte në formë të mirë, pasi Firmino u dukë në formë të shkëlqyer gjatë stërvitjes.

Ka qenë një sezon i vështirë për shefin e Liverpoolit, Jurgen Klopp, skuadra e të cilit ka një mbrojtje të mjerueshme të titullit të tyre në Premier League.

Lëndimet nuk kanë ndihmuar, me yllin Virgil van Dijk që mungon që nga tetori me një dëmtim në gju, por Kuqezinjtë ende ëndërrojn Champions League dhe ata dukeshin mjaft optimist gjatë seancës.

Kuqezinjtë kanë një shans të jashtëm për të siguruar një vend në katër të parët, ata ndjekin Chelsea me pesë pikë dhe nuk kanë mundësi të kalojnë kundër Arsenalit të Shtunën.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme