Rezultati i luftës Mayweather-Paul një zhgënjim total?!

Floyd Mayweather Jr u ​​detyrua të kalonte ngjarjen në distancën e plotë prej tetë raundesh kundër YouTuber Logan Paul ku nuk pati asnjë fitues në ndeshjen e tyre mbrëmjen e kaluar.

Avantazhi i madh i Loganit në peshë u duk se ishin ndryshimi në mbajtjen e tij nga dominimi total.

Ai ishte në gjendje të merrte mirë dënimin pa u lënduar.

Nëse Logan do të kishte përdorur goditjet e tij pak më shumë, ai mund të kishte dominuar 44-vjeçarin Mayweather.

Duke pasur parasysh rregullat e luftës, nuk kishte asnjë rezultat, asnjë gjyqtar dhe asnjë fitues.

26 vjeçari Logan, dukej sikur kishte nevojë për oksigjen pasi ai ishte duke marrë frymë me vështirësi, dhe duke i skuqur në fytyrë.

Gjyqtari i dha Logan një pushim të madh duke mos e penalizuar atë.

Por edhe nëse do të merrte pikë, Mayweather ende nuk do të kishte fituar sipas rregullave të luftës. Mund të fitonte vetëm me nokaut.

Ashtu si në debutimin e tij dy vjet më parë në 2019, Logan u largua pas dy raundeve dhe kaloi shumë kohë në pushime më pas rifilloj luftën me Mayweather nga raundet 3 deri në 8.

Statistikat përfundimtare të grushtit panë që Mayweather goditi në 43 nga 107, për një shpejtësi 40% të forcës.

Nga ana e tij, Logan shënoi 28 grushta nga 217, për një shpejtësi 13%.

Nuk dihet nëse Mayweather po mbante qëllimisht këtë ritë’ me Logan për t’u siguruar që lufta të shkonte tetë raunde.

Mayweather dukej sikur ishte në marshin e parë gjithë natën, dhe vetëm rrallë zhvendosej në marshin e dytë.

Në të tretën, Mayweather po zbriste mirë dhe dukej se po përpiqej të nxirrte Loganin shumë më të madh.

Por mungesa e madhësisë dhe fuqisë vetëm e mbajti Mayweather që të mos e largonte atë nga atje.

Me këtë luftë nga rruga, Mayweather tha se ai “ndoshta” do të luftojë vëllain e vogël të Logan, Jake Paul tjetër.

Mayweather do të duhet të jetë shumë më i mirë kundër Jake sepse ai djalë mund të godas me të vërtetë, dhe ai është një goditës i shkëlqyeshëm kundërpërgjigjesh.

Mayweather do të kishte shumë për t’u shqetësuar kundër Jake sepse ai godet me fuqi masive me të dyja duart.

Mayweather nuk mund të përqendrohej vetëm në neutralizimin e dorës së djathtë të Jake sepse grushti i tij i majtë është po aq i rrezikshme.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme