Rezultatet e peshimit të UFC 261: këto janë peshat zyrtare të luftëtarve…

Tri përplasje titulli janë zyrtare për UFC 261.

Kampionët Kamaru Usman, Zhang Weili dhe Valentina Shevchenko të gjithë panë peshën me sukses për mbrojtjen e titullit të tyre përkatëse, të cilat zhvillohen të Shtunën.

Usman peshoi 76 kg për ngjarjen kryesore, ndërsa sfiduesi Jorge Masvidal peshoi 77 kg

Zhang 52 kg mbron titullin e saj në pesha të dobëta për herë të dytë kundër Rose Namajunas 52 kg në ngjarjen kryesore.

Shevchenko 56 kg kërkon të mbroj për herë të pestë radhazi të titullit në pesha të lehta ndërsa lufton ish-kampionen Jessica Andrade 56 kg.

Të gjithë 26 luftëtarët që garuan në kartën e së Shtunës matën peshën me sukses.

Përfshirë ish-kampionin e peshave të mesme Chris Weidman 84 kg dhe Uriah Hall 83 kg dhe pretendentët e peshave të rënda të lehta Anthony Smith 94 kg dhe Jim Crute 94 kg.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme