Red Bull merr parnterin më të mirë të mercedes-it…

Red Bull ka njoftuar nënshkrimin e tyre në departamentin e ri të motorëve, me rekrutimin e Ben Hodgkinson si Drejtor Teknik nga kampionët në fuqi të botës Mercedes.

Kur Honda vendosi që largohet nga F1 në fund të vitit 2021, Red Bull vendosi të formojë divizionin e tyre të motorit ‘Red Bull Powertrains’.

Hodgkinson bashkohet me Red Bull me pothuajse 20 vjet përvojë me Mercedes, njësia e energjisë e të cilit ka dominuar epokën hibride dhe ku ai ishte ngritur në Shefin e Inxhinierisë Mekanike në divizionin e tyre të motorit.

Hodgkinson bashkohet me Red Bull me gati 20 vjet i përvojës me Mercedes, njësia e të cilit ka dominuar epokën turbo hibride, dhe ku ai ishte ngritur në Shefin e Inxhinierisë Mekanike në sektorin e tyre të motorit.

Ne jemi të kënaqur të mirëpresim Ben në Red Bull Powertrains si Drejtor Teknik”, tha shefi i Red Bull Christian Horner.

Ai vjen në këtë projekt jashtëzakonisht emocionues si një fitues i garës dhe si një novator i aftë të drejtojë një ekip me inxhinierë shumë të aftë.”

Shprehja përfundimtare e kësaj është zhvillimi i një njësie të energjisë Red Bull për të përmbushur gjeneratën e ardhshme të motorit Formula 1.

Emërimi i Ben sinjalizon qëllimin tonë afatgjatë dhe ne do ta mbështesim atë dhe ekipin e tij me të gjitha burimet në dispozicion që kërkohen për të pasur sukses.”– u shpreh Horner

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme