‘Red Bull Campus Clutch’ krijon partneritet me ‘Loading’

Kanali televiziv Brazilian ‘Loading’ njoftoi një partneritet me Red Bull për të transmetuar finalet braziliane të Red Bull Campus Clutch.

Tetëdhjetë ekipe esportesh në 50 vende kanë marrë pjesë në turne.

Në Brazil, skuadrat ‘Odin e Amigos’, ‘Stay at Home’ dhe ‘Seleção’ janë ende duke luajtur për një vend në finalet që do të zhvillohen më 16 maj.

Fituesi do të garojë kundër 50 ekipeve të tjera për çmimin 20,000 € dhe mundësi për të marrë pjesë në turneun e ardhshëm Masters Master.

Nícolas “Nicolino” Emerenciano, i cili do të jetë një hedhës zyrtar për ngjarjen, tha:

“Ata mund të jenë lojtarët e ardhshëm që do të garojnë në gara ndërkombëtare dhe, natyrisht, ata do të jenë ata që do të na përfaqësojnë në Kampionatin Botëror Campus Clutch,” u shpreh ai në një njoftim për shtyp.

Marcelo Cassis, Drejtori i Ri i Biznesit Esports në Loading shtoi:

“Është emocionuese të shohësh një kampionat botëror të Valorant që u drejtohet studentëve të universitetit, pasi është një shenjë që esports vlerësohet nga institucionet arsimore në të gjithë botën.”

Loading ka transmetuar më parë turne të tjerë, të tillë si PUBG MOBILE Pro League, VALORANT Spike Series II, Camplota, Loading League of Esports (LLE) dhe LBFF, Brazilian Free Fire League.

Finalet Kombëtare do të transmetohen në kanalin TV Loading, në faqen zyrtare të internetit dhe në platformat e transmetimit Booyah! dhe Twitch.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme