‘Real nuk është i keq si hapi tjetër’ – Kimmich mirëpret transferimin…

28-vjeçari ka qenë i lidhur fort me një lëvizje në Los Blancos në fund të sezonit kur skadon kontrata e tij me kampionin e Bundesliga.


Mesfushori i Bayern Munchen, Joshua Kimmich ka mirëpritur transferimin e raportuar të shokut të tij të ekipit David Alaba në Real Madrid, duke thënë se Los Blancos janë një hap tjetër logjik për austriakun.


Alaba ka njoftuar se ai do të largohet nga Bayern në fund të sezonit kur kontrata e tij skadon dhe është informuar fuqimisht me një lëvizje në Madrid.


Kimmich ka mbështetur transferimin e propozuar, duke thënë se Alaba ka fituar të drejtën për të kaluar te gjigandët spanjollë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme