Real madrid pas fitoreS, siguroj garën për la liga…

Real Madrid siguroi që gara e tyre për titullin në La Liga do të shkojë në ditën e fundit.

Goli i pjesës së dytë të Nacho shënoi një fitore të ngushtë ndaj Athletic Bilbao.

Kampionët në mbrojtje Real mbeten dy pikë prapa udhëheqësit Atletico Madrid me një ndeshje të mbetur.

Nacho shënoi nga pasimi i Casemiro pas 68 minutash lojë dhe goli u quajt i vlefshëm pasi një ndihmës gjyqtari kontrolloi për offside kundër Karim Benzema.

Real përballet me Villarreal fundjavën e ardhshme.

Në një lojë me pak shanse për Atletico, Raul Garcia, gjithashtu mori një karton të kuq për një faull.

Me dy minuta lojë të mbetura në ndeshjen e tyre kundër Osasuna, Atletico Madrid po mbahej 1-1 dhe Real po shkonte në krye duke u bazuar në rekordin e tyre superior.

Sidoqoftë, Luis Suarez shënoi një gol fitues të vonë për të lënë titullin në duart e rivalëve të qytetit.

Skuadra e Zinedine Zidane tani duhet të shpresojë që Atletico të kalojë kundër Real Valladolid në ndeshjen e tyre të fundit të Dielën e ardhshme.

Ndërkohë, shpresat për titullin e Barcelonës u ndërprenë pasi skuadra e Ronald Koeman humbi 2-1 në shtëpi nga Celta Vigo, pavarësisht golit në hapje së gjysmës së parë të Lionel Messit.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme