FutbollKryesore

Real Madrid: 5 lojtarë me “diçka” për të provuar në 2020-2021

Real Madrid fitoi titullin 2019-2020 të La Ligës, por ka një group lojtarësh që ende kanë diçka më shumë për të dhënë.

Nën Zinedine Zidane 2019-2020 ishte frytdhënës për Real Madrid, megjithëse fillimi i sezonit nuk ishte ideal.

Dëmtimet e shumta i dhanë një fillim të vështirë ekipit të Zidanë por në fund ja dolën duke lënë pas një periudhë të keqe siç ishte sezoni 2018-2019 gjatë së cilët galaktikët përfunduan pas Barcelonës dhe Atletico Madrid.

GK Andriy Lunin

Andriy Lunin është një nga perspektivat më mbresëlënëse të portierëve në futbollin evropian, dhe ai ka një pikë stimuluese për ta provuar në sezonin 2020-2021. Real Madrid e do Lunin dhe tashmë e beson atë për të marrë në ekipin e parë, por do të jetë e vështirë për të që të marrë kohë duke luajtur pas Thibaut Courtois, i cili fitoi trofeun Zamora në 2019-2020.

Detyra e Lunin është të dëshmojë se ai tashmë është në gjendje të marrë kohën e rregullt të lojës për Real Madrid dhe të tregojë se ai, madje edhe tani, është një mundësi më e mirë se Alphonse Areola. Dhe për Lunin, ato mundësi do të jenë në dispozicion të Copa del Rey, që Real Madrid nuk i kishte më të mirë gjatë këtij sezoni të kaluar.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.