Rashford: “Njerëzit nuk duan të shohin zezakët e rinj të kenë sukses”

Marcus Rashford donte të dërgonte mesazhin e tij në lidhje me diskriminimin racor duke marrë pjesë në fushatën për të luftuar urinë e fëmijëve.

Sulmuesi 23-vjeçar i United është vendosur disa herë për çështje sociale. Këtë herë në një intervistë për “Telegrafin”, ai foli për ngacmimin në internet por edhe për racizmin që ai ka pranuar në të kaluarën.

“Në jetën time, njerëzit gjithmonë donin që unë të dështoja. Ekziston një xhelozi edhe një urrejtje e madhe ne botën tonë. Njerëzit nuk duan të shohin zezakët e rinj të kenë sukses. “Thjesht mendoj se gjeta një mënyrë për ta kanalizuar atë.”

Kujtohet se Rashford qershorin e kaluar, kishte dhënë një luftë dhe kishte bashkëpunuar me bamirësinë FareShare Uk, për të ndihmuar ata fëmijë që kanë probleme me ushqimin gjatë lockdown- it edhe akumuloj rreth  £20 milion.

Total
6
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme