Pse kaq shumë urrejtje midis Diego sanchez dhe ish-trajnerit të tij Joshua Fabia?!

Diego Sanchez ka zgjedhur të bëj deklaratën e tij të parë të plotë që nga largimi i tij nga Joshua Fabia.

Javën e kaluar, Joshua Fabia foli për herë të parë që nga ndarja nga ish-klienti Diego Sanchez në një intervistë vërtet shpërthyese të mbushur me akuza dëmtuese drejtuar Sanchez.

Ndër shumë akuza të nisura nga Fabia është se Sanchez ka përdorur steroid më herët në karrierën e tij.

Dikur në dukje një marrdhënie e pandashme, ndarja midis Fabia dhe Sanchez u bë aq e shëmtuar, ku me shumë akuzuan Fabia që përfitoi nga Sanchez gjatë bashkëpunimit të tyre.

Fabia, megjithatë, pretendon se ishte e kundërta dhe ishte Sanchez ai që e shfrytëzoi atë.

Ai gjithashtu pretendoi se ishte ideja e tij për të ndërprerë marrëdhënien e tyre profesionale, jo të Sanchez, siç u raportua fillimisht.

Të martën, Sanchez shkoi në Instagram dhe e foli në një deklaratë të përzemërt:

Deklarata e Sanchez në instagram.

“Për të gjithë familjen time, miqtë dhe tifozët.

“Faleminderit të gjithëve për dashurinë dhe mbështetjen tuaj të vazhdueshme gjatë kësaj kohe shumë sfiduese në jetën time. Unë vlerësoj të gjithë mbrojtjen që u ngrit për mua në emër të karrierës sime, veten time dhe të gjithë ata që ishin të përfshirë. Faleminderit për ata që kanë qenë të ndjeshëm ndaj kësaj situate. Ju kërkoj falje të gjithë atyre që u prekën negativisht. Unë do të përmbahem nga provokimi i kësaj situate më gjatë. Unë nuk pranoj të hedh përsëri në akuza që në qëllim janë bërë për të provokuar mua dhe ata që janë pranë meje. Edhe një herë, besimi im më ka mësuar ta dua të afërmin tënd dhe ta dua armikun tënd. Unë uroj që paqja të dalë në sipërfaqe duke ecur përpara. Lluka 6: 27-36.”

Në të vërtetë, shumë tifozë dhe luftëtarë ashtu kanë ardhur në mbrojtje të Diego Sanchez nga akuzat e rënda të Fabia.

Të tjerët kanë menduar se çfarë mund të ndodhë më pas për legjendën e UFC dhe nëse ai mund të kthehet për një luftë të duhur pensioni tani që kapitulli Fabia u largua.

Kur u pyet për këtë mundësi, Presidenti i UFC-së Dana White deklaroi se ai nuk kishte një përgjigje për këtë pyetje por tha se ai do të mbetet gjithmonë i hapur për Sanchez.

Total
2
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme