Portugalia e mbyll fazën përgatitore të Euro 2020 me një fitore të rëhatshme…

Bruno Fernandes shënoi dy herë përkatësisht në minutat 42′ dhe 90′, si dhe i dhuroi një top të mirë Cristiano Ronaldo për të shënuar.

Dy minuta pasi gjeti këndin e poshtëm për vendin e parë të Portugalisë, Fernandes i dha një pasim Ronaldos për të dyfishuar avantazhin që në pjesën e parë.

Portugalia përfundoi përgatitjet për mbrojtjen e tyre të Kampionatit Evropian me një fitore të rehatshme kundër Izraelit.

Joao Cancelo shtoi një golin e tretën në minutën e 86′ para se Fernandes të shënonte golin përfundimtarë të fitores.

Portugalia fillon fushatën e saj të Euro 2020 kundër Hungarisë të martën.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme