Porsche & Volkswagen Group konsiderojnë hyrjen në F1

Head of Porsche motorsport Fritz Enzinger (left) is considering F1

Porsche dhe kompania mëmë, Volkswagen Group po konsiderojnë të hyjnë në Formula 1.

Çdo lëvizje varet nga drejtimi i rregulloreve të ardhshme të motorit të sportit, të cilat pritet të prezantohen në 2025.

Nënkryetari i Porsche Motorsport, Fritz Enzinger, tha për BBC Sport: “Do të ishte me shumë interes nëse aspektet e qëndrueshmërisë – për shembull, zbatimi i karburanteve elektronike – luanin një rol në këtë.

“Nëse këto aspekte konfirmohen, ne do t’i vlerësojmë ato në detaje brenda Grupit VW dhe do të diskutojmë hapat e mëtejshëm.”

E-karburantet janë lëndë djegëse neutrale të karbonit që mund të ushqejnë motorët me djegie të brendshme pa ndikimin mjedisor të lëndëve djegëse tradicionale fosile.

Ato vijnë në një numër formash, duke përfshirë biokarburantet, të cilat bëhen nga masa bio dhe lëndët djegëse sintetike, të cilat prodhohen nga një proces industrial që kap karbonin nga atmosfera.

F1 është zotuar të bëjë që karburantet elektronike të jenë pjesë qendrore e sportit që nga viti 2025.

Shifrat e lartë të F1 thonë se Porsche ka qenë e përfshirë në diskutimin rreth rregullave të reja të motorit.

Enzinger tha: “Porsche dhe Volkswagen AG janë duke vëzhguar rregulloret në ndryshim të vazhdueshëm në të gjitha seritë përkatëse të garave në të gjithë botën. Ky është gjithashtu rasti në lidhje me rregullimin e ri të motorit dhe motorit për Formulën 1 nga 2025.”

Bisedimet midis palëve përkatëse mbi rregullat e reja të F1 kanë kaluar në detajet e rregulloreve, të cilat janë pjesë e një plani më të gjerë për sportin për të arritur statusin e karbonit pa zero deri në 2030.

Enzinger tha se Porsche dhe VW nuk ishin “aktualisht të përfaqësuar në mënyrë aktive në këto forume”.

Me cilën skuadër mund të bashkohen Porsche dhe VW?

Nëse Volkswagen Group (VAG) do të angazhohej për të hyrë në F1, do të kishte të ngjarë të ishte me markat e tij Porsche ose Audi, thonë burimet.

Dhe nuk është e qartë nëse ndonjë hyrje do të ishte si një ekip i plotë punimesh, në mënyrën e Mercedes, ose si një furnizues motorri për një hyrje ekzistuese.

VAG thuhet të ketë pasur bisedime fillestare eksploruese me tre ekipe – Red Bull, McLaren dhe Williams.

Red Bull ka tërheqje të dukshme për shkak të nivelit të tyre të konkurrencës dhe mungesës së lidhjeve me një prodhues të makinave.

Partneri i tyre i motorëve Honda po tërhiqet nga F1 në fund të këtij sezoni dhe Red Bull ka arritur një marrëveshje për të marrë nën kontroll njësitë e energjisë të kompanisë japoneze dhe për t’i drejtuar ato deri në fund të vitit 2024.

Red Bull nuk ka komentuar Porsche por drejtori i ekipit Christian Horner tha muajin e kaluar ata ishin të hapur për një partneritet me një prodhues makinash, të njohur gjithashtu si OEMs.

“Nëse një partner emocionues vjen së bashku, atëherë sigurisht që ka kuptim ta shikojmë atë shumë seriozisht, qoftë ai OEM apo një lloj tjetër i partnerit”, tha Horner.

Ndërkohë, shefi ekzekutiv i caktuar së fundmi i Williams, Jost Capito, ka pasur një karrierë të gjatë si ekzekutiv në VAG.

62-vjeçari ishte drejtues i VW Motorsport nga 2012 në 2016 dhe u kthye te gjiganti gjerman në sektorin e tij me performancë të lartë në makinën rrugore në 2017 pas një periudhe të shkurtër në McLaren. Capito gjithashtu punoi në Porsche midis 1989 dhe 1996.

Williams nuk pranoi të komentojë.

McLaren – drejtori i ekipit i të cilit, Andreas Seidl, është ish-kreu i Porsche motorsport – po fillon këtë sezon në një kontratë të re për motorin e klientit me Mercedes.

Një zëdhënës i McLaren tha: “Ne kurrë nuk komentojmë mbi spekulimet.”

Presidenti i ri i F1 Stefano Domenicali është gjithashtu një ish-ekzekutiv i Grupit VW.

55-vjeçari u bashkua me F1 në janar pas pesë vjet si CEO i Lamborghini, e cila është pjesë e VAG.

Para kësaj, ai ishte kreu i projekteve të ardhshme të VAG. Ai po punonte për një studim fizibiliteti F1 për kompaninë kur u godit nga skandali i emetimeve të portës me naftë, i cili shkurtoi planet.

Kjo ishte hera e dytë në dekadën e kaluar që VW Group iu shmang një programi F1 pasi e hetoi idenë.

Ajo ishte përfshirë gjithashtu në diskutimet mbi motorët aktualë në fillim të viteve 2010 para se të vendoste përfundimisht të përqëndrohej në garat e qëndrueshmërisë.

Si do të jenë motorët e rinj të F1?

Motorët 2025 F1 do të përqendrohen në fuqinë hibride – duke kombinuar motorët me djegie të brendshme me një element elektrik dhe rigjenerues. Qëllimi është që të kemi një përqindje më të madhe të prodhimit total të energjisë së krijuar nga energjia elektrike dhe rigjenerimi i energjisë sesa motorët aktual F1.

Motorët turbo-hibridë të teknologjisë së lartë të përdorura në F1 që nga viti 2014 kanë nxitur një revolucion teknik për sa i përket efikasitetit termik – shkalla e shndërrimit të energjisë së karburantit në fuqi të përdorshme. Ata kanë një vlerësim të efiçencës termike prej më shumë se 50% krahasuar me 30% të një motori tip benzinë ​​rrugor.

Sidoqoftë, ato janë komplekse dhe të shtrenjta dhe bosët e F1 thonë se duan të sigurojnë që motorët e rinj janë më të efektshëm.

Shumë prodhues të makinave rrugore janë të interesuar në karburantet elektronike si një zgjidhje për energjinë neutrale të karbonit pasi ka kufizime në zbatimin praktik të makinave elektrike për të gjitha qëllimet.

Dhe Porsche tashmë po ndërton fabrikën e saj të prodhimit për karburantet sintetike në Kilin jugor.

Karburantet elektronike mund të përdoren gjithashtu në zona në të cilat bateritë nuk janë të përshtatshme, të tilla si udhëtimi ajror, ku një bateri e mjaftueshme për të furnizuar një aeroplan do ta bënte atë shumë të rëndë për të fluturuar.

Domenicali tha muajin e kaluar: “Elektrifikimi, i plotë elektrik, nuk është mënyra e vetme për të ardhmen [e makinave rrugore].

“Pra, hibridizimi që ne duam të ofrojmë në të ardhmen është platforma e duhur në të cilën [prodhuesit] mund të paraqesin produktin e tyre.

“Hibridi do të jetë një platformë e larmishme në të cilën ata mund të investojnë dhe të promovojnë efikasitetin e njësisë së tyre të energjisë ose trenit të energjisë.

“Asnjanësia e karbonit është elementi tjetër në qendër të diskutimit tonë – eko-karburant, lëndë djegëse organike.

“E mira është që të gjitha ekipet OEM dhe [F1] ndajnë këtë pikëpamje së bashku.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme