‘Pogba është një klasë mbi shumicën e lojtarëve të Premier League’…

Një ish-favorit i Old Trafford do të dëshironte që Djajtë e Kuq të ruajnë shërbimet e francezit përtej vitit 2022
Paul Pogba “është një klasë mbi shumicën e lojtarëve të Premier League”, sipas Lee Sharpe, i cili ka nxitur Manchester United të lidhë mesfushorin me kushte të reja.


Pogba po shkon drejt vitit të fundit të kontratës së tij aktuale në Old Trafford, me sugjerimin që United mund të kërkojë të holla për një aktiv të çmuar para se të bëhet një agjent i lirë në 2022.


Sidoqoftë, Sharpe mendon se francezi ende ka shumë për t’u ofruar Djajve të Kuq dhe shpreson se ai mund të bindet të mbetet në rrethinat e tij aktuale për një të ardhme të parashikueshme.

Çfarë është thënë?

“Nëse zemra e Paul Pogba është në Manchester United, unë do të përpiqesha më së miri për t’i kërkuar atij një kontratë të re para fundit të verës,” tha ish ylli i United për The Mirror.


“Unë mendoj se nëse ai nuk dëshiron të nënshkruajë dhe koka e tij është kthyer për të shkuar diku tjetër, unë do ta shisja atë menjëherë në fillim të verës kështu që unë kam gjithë verën për të gjetur një zëvendësues dhe për të shkuar dhe për të marrë një botë tjetër- rrahës, por për mua do ta provoja dhe e mbaja atë në klub “.


Sharpe shtoi: “Unë jam paksa tifoz i Paul Pogba nëse jam i sinqertë. Unë e dua atë, më pëlqen ta shikoj. Unë mendoj se ai është një klasë mbi shumicën e lojtarëve në Premier League kur ai është në lojën e tij.


“Nëse ne mund ta bëjmë atë të aftë dhe ta mbajmë të aftë dhe t’i japim një vrapim në ekip, unë mendoj se ai do të fitojë ndeshje për ju.

Unë e di në mënyrë mbrojtëse ai ka pak mungesë në kohë, por unë mendoj se ndonjëherë lojtarët më të mirë që shkojnë përpara dhe krijoni për ju nuk jeni të shkëlqyeshëm në mbrojtje.


“Kështu që unë mendoj se ju duhet të vendosni lojtarë rreth tyre për t’u mbrojtur nga kjo. Por duke shkuar përpara ai është lloji i lojtarit që futet në situata, merr mbrojtjen në sulm, kalon te njerëzit, ne kemi parë që ai mund të shënojë gola dhe të krijojë gola, një lojtar i mrekullueshëm “.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme