Play-offet në NBA: Milwaukee Bucks fiton kundër Miami Heat për të marrë epërsinë në serinë 2-0

Milwaukee Bucks dhuroi një gjuajtje tre pikëshe për të shtypur Miami Heat dhe për të marrë avantazhin në raundin e parë të play-offit 2-0 ndaj nënkampionit të Finales së NBA të vitit të kaluar.

Bucks shënuan 22 nga 53 përpjekje për tre pikë në fitoren 132-98.

Bryn Forbes shënoi pesë treshe në pjesën e parë dhe Giannis Antetokounmpo shënoj 31 pikë.

Ndërkohë, Denver Nuggets u tërhoq përsëri për të barazuar serinë e tyre 1-1 kundër Portland Trail Blazers.

Nikola Jokic shënoi 38 pikë ndërsa Michael Porter Jr shënoj 18 në fitoren 128-109.

Bucks dominuan çerekun e parë të ndeshjes së tyre me 10 trepikësh që përputhen me një rekord të NBA për më shumë në një çerek.

Epërsia e tyre prej 26 pikësh (46-20) përputhej me më të madhen pas tremujorit të parë në historinë e pas-sezonit.

Ata mbajtën një epërsi të mirë pas kësaj ndërsa kaluan drejt fitores me gjashtë lojtarë që përfunduan në dyshifror.

“Pas ndeshjes një, unë nuk e shikova fletën e statutit,” tha Antetokounmpo.

“Në fund të ditës, një fitore është një fitore. Gjithë çka më intereson është të fitoj ndeshjen, duke i vendosur shokët e mi të skuadrës në një pozicion për të fituar një lojë.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme