Play-offet në NBA: Los Angeles Lakers humbin nga Phoenix Suns

Phoenix Suns arriti të barazoj serinë e tyre të play-offit në NBA kundër Los Angeles Lakers me një fitore 100-92.

Seria e Konferencës Perëndimore është gati 2-2, me ndeshjen pesë të martën.

Një dëmtim që coi në largimin e Anthony Davis në çerekun e dytë të ndeshjen pengoi në epërsinë e Lakers dhe vizitorët morën kontrollin në pjesën e dytë.

Davis, i cili kishte shënuar 34 pikë në secilën nga dy ndeshjet e mëparshme të serisë, u përjashtua nga loja pasi u dëmtua në ijet.

Suns kishin kryesuar me katër pikë në gjysmën e ndeshjes, por e shtrinë epërsinë e tyre në 16 pikë në çerekun e tretë.

Por një tubim i vonë nga nikoqirët, i udhëhequr nga LeBron James me rezultatin më të lartë, nuk ishte i mjaftueshëm.

Gjashtë lojtarë të ndryshëm shënuan shifra të dyfishta për Suns.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme