Play-offet në NBA: LA Lakers mundën Phoenix Suns ndërsa Brooklyn Nets fiton përsëri

Anthony Davis shënoi 34 pikë ndërkohë Los Angeles Lakers mundën Phoenix Suns 109-102 për të barazuar serinë e tyre të play-offit në raundin e parë të Konferencës Perëndimore të NBA.

28 vjeçari Davis, dhuroi 10 kërcime, ndërsa LeBron James shtënoi 23 pikë për Lakers për të barazuar serinë në 1-1.

“E vura vetveten ashtu siç bëjnë të gjithë liderët dhe doja të sigurohesha që bëra një deklaratë në këtë lojë,” tha Davis.

“Që nga viti i kaluar, LeBron më intereson përsosmërisht, duke luajtur fort dhe duke luajtur në mjedise si kjo.”

Diku tjetër të martën, Luka Doncic i Dallas Mavericks shënoi 39 pikë kundër Los Angeles Clippers, duke shtuar shtatë asistime dhe shtatë kërcime në një fitore 127-121.

Ndeshja e dytë e drejtpërdrejtë e Doncic me 30 pikë plus lë Mavericks 2-0 në serinë e tyre të Konferencës Perëndimore, e cila tani kthehet në Dallas për ndeshjen e tretë të Premten dhe ndeshjen e katërt të Dielën.

Kevin Durant shënoi 26 pikë dhe Joe Harris shtënoi 25 ndërkohë Brooklyn Nets u lehtësua në një fitore 130-108 ndaj Boston Celtics për të udhëhequr serinë e tyre të play-off të Konferencës Lindore 2-0.

Nets hynë në play-off si favoritë për të fituar Kampionatin NBA por tani kanë dy ndeshje në Boston’ në serinë me shtatë lojëra.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme