Play-offet në NBA: LA Lakers marrin epërsinë në serinë 2-1 kundër Phoenix Suns…

Los Angeles Lakers fituan ndeshjen e tyre të parë të play-off në shtëpi në tetë sezone për të kaluar në avantazh në serinë 2-1 me një fitore 109-95 ndaj Phoenix Suns.

Anthony Davis përsëri udhëhoqi ndeshjen nga Lakers me 34 pikë dhe 11 kërcime në raundin e parë të play-offeve.

LeBron James shënoi 21 pikë ndërsa gati 7,500 tifozë panë ndeshjen e parë të play-off që nga viti 2013.

Lakers fituan titullin e vitit të kaluar në NBA.

Legjendat e Lakers, Elgin Baylor, Kareem Abdul-Jabbar dhe Kobe Bryant janë të vetmit lojtarë të tjerë që gjithashtu përfshihet në arritjet e klubit.

Suns kryesuan 28-27 pas çerekut të parë, por Lakers kryesuan 43-40 në pjesën e parë dhe pastaj vazhduan me rezultatin 16-6 në fillim të pjesës së dytë për të marrë kontrollin e lojës.

Suns, të udhëhequr nga Deandre Ayton me 22 pikë dhe 11 kërcime, ulën avantazhin e LA në tetë pikë në tre minuta të mbetura.

Ndeshja e katërt është në Los Angeles të Dielën.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme