Play-offet në NBA: Kevin Durant shkëlqen ndërsa Brooklyn Nets mundin Milwaukee Bucks…

Kevin Durant shënoi 29 pikë ndërsa Brooklyn Nets kapërceu një dëmtim të James Harden për të mposhtur Milwaukee Bucks me rezultatin 115-107 në gjysmëfinalen e tyre të Konferencës Lindore në play-off në NBA.

Harden u desh të zëvendësohej me një problem në muskuj në minutën e hapjes.

Kyrie Irving shënoi 25 pikë, ndërsa Joe Harris goditi pesë nga 15 tre-pikëshin e tyre.

Fitorja erdhi pavarësisht nga një shfaqje mbizotëruese e Giannis Antetokounmpo i Milwaukee, i cili shënoi 34 pikë,16 shporta nga 24 përpjekjet e tij.

Ish Net Brook Lopez shënoi 19 pikë dhe Jrue Holiday kontribuoi me 17 pikë, pavarësisht se Bucks përfunduan me gjashtë shporta nga 30 përpjekje.

Nets do të shpresojnë që Harden mund të rikuperohet në kohë për ndeshjen e dytë në serinë e shtatë ndeshjeve, e cila do të zhvillohet në Brooklyn të hënën.

Total
2
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme