Pirlo përgjigjet ndërsa Ronaldo përsëri kritikoI…

Trajneri i Bianconerëve pranon se ai ka një vendim për t’i dhënë Portugezit pasi e pa atë të mos kryente detyra bllokuese.


Menaxheri i Juventusit Andrea Pirlo pranon se ai ka një vendim për të marrë në lidhje me praninë e vazhdueshme të Cristiano Ronaldos në muret mbrojtëse pasi pa portugezin që shkakton një tjetër stuhi.


Fituesi i pesë herë i Topit të Artë ka shënuar 97 gola për Juve që kur u bashkua nga Real Madrid, ndërsa prania e tij shpesh është e nevojshme në muret mbrojtëse, duke pasur parasysh lartësinë dhe kornizën e tij.


Megjithatë, 36-vjeçari është përballur me kritika për një ngurrim të dukshëm për t’u angazhuar plotësisht në bllokimin e goditjeve të rrezikshme të lira, me Porto që gjuante përtej tij për të kërkuar një skalp të dukshëm të Ligës së Kampionëve dhe Parma duke shpuar mbi kokën e Ronaldos në një Serie A shëtitje të mërkurën.

Çfarë është thënë?

Juve u kundërpërgjigj për të kërkuar një fitore 3-1 ndaj Parma, me Alex Sandro që u rrit si një hero i vështirë pasi ai shënoi dy gola, por shumica e diskutimit pas ndeshjes u përqëndrua te Ronaldo.


Pirlo u pyet nga Sky Sport Italia nëse ai do të kishte nevojë për të hequr një mrekulli nga detyra e murit pasi e pa atë duke rënë nën një përpjekje të Gaston Brugman.


Shefi i Bianconerëve tha: “Për fat të keq këto gjëra ndodhin, ne do të vlerësojmë se çfarë të bëjmë në ndeshjet e ardhshme dhe nëse do ta vendosim atë në mur.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme