përleshje dhe abuzim rracor mes dy lojtarëve

(Slavia Prague’s Kudela-Glen Kamara)

Mbrojtësi është dënuar rëndë për diskriminim; megjithatë, lojtari Finlandez është ndaluar për tre ndeshje për përgjigjen e tij.


Mbrojtësi i Slavia Prague Ondrej Kudela është ndaluar për 10 ndeshje për abuzim racor të Glen Kamara; megjithatë, mesfushorit i është dhënë pezullimi i tij me tre ndeshje për përgjigjen e tij.


Dyshja u përleshën në fund të ndeshjes së kthimit të 16-të të Ligës së Evropës në Ibrox, me Kamara që reagoi furishëm pasi u abuzua racisht nga Kudela, para se disa lojtarë nga të dy palët të përfshiheshin në konflikt.


Një hetim i UEFA-s tani ka vendosur që Kudela ishte fajtore për racizëm dhe është pezulluar.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme