PërballJa Fury-joshua do të mbaHet Në..

Anthony Joshua mund të përballet me Tyson Fury në Stadiumin Wembley pasi Kryetari i Bashkisë së Londrës rSadiq Khan i dha mbështetjen e tij për luftën.

Eddie Hearn do të paraqesë opsione të shumta të vendit ku do te mbahet lufta për dy luftëtarët.

E mundur është që lufta e padiskutueshme për titullin e peshave të rënda botërore mund të mbahet në Wembley më 24 korrik.

Khan thotë se ai është i hapur për luftën që do të zhvillohet në Wembley nëse Hearn kontakton me të.

Siç raportohet nga Media, Khan tha:

Eddie Hearn mund të bëjë gjithçka. Dua të them që ky djalë është i mahnitshëm. Unë e quaj Edin mik, unë jam adhurues i tij.”

Fakti që ai tërhoqi Joshua-Klitschko, ishte mbresëlënës. Ne kemi punuar shumë me të.”

Mezi pres për të parë përballjen Joshua-Fury, mendoj se do të jetë mahnitëse. Nuk do t’ju tregoj se kë do mbështes, por a nuk do të ishte mirë të shihja ata dy boksierë të shkëlqyeshëm, kampionë bote, duke boksuar në mesin e tifozëve të tyre.“- tha Harn

Ne do të bëjmë atë që mundemi për të mbështetur Eddie. Nëse ai dhe ekipet duan të luftojnë në Londër, ne jemi gati.”

Hearn më parë e përshkroi luftën si ‘ngjarjen më të madhe sportive të 2021′.

Wembley është vendosur të jetë me 25 përqind të kapacitetit për Euro 2020, me më shumë tifozë të pranishëm në gjysmëfinale dhe finale.

Hearn më parë tha:

Unë e vendosa këtë luftë si ngjarjen më të madhe sportive të vitit 2021. Unë e di që Lojërat Olimpike janë një periudhë e madhe. Kjo është diçka që e gjithë bota do të ndalet për të parë. “

Fury dhe babai i tij John më parë shprehën shqetësime se lufta mund të anulohej për shkak të pandemisë së koronavirusit.

John Fury tha: “Nuk ka para për të. Koha është e gabuar. “

Hearn i tha Medias:

Do të ketë rreth tre ose katër oferta të paraqitura në të dy kampe këtë fundjavë dhe pastaj u takon atyre dhe ekipeve të diskutojnë se cilën duan të marrin.”

Përveç Wembley, vendet e tjera të mundshme për luftën përfshijnë Arabinë Saudite, Singaporin, Katarin dhe Kinën.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme