Pepe shpresa e ekipit të arsenalit…

Penalltia e pjesës së dytë të Nicolas Pepe i dha Arsenal shpresë për të arritur në finalen e Europa League.

Arsenali pësoj një humbje në gjysmëfinale të ndeshjes së parë në Villarreal pasi të dy palët përfunduan me 10 lojtarë.

Në minutën e 57’Dani Ceballos mori kartin e verdhë dhe doli nga loja.

Rezultati ishte 2-0 kur Pepe gjuajti në shtëpi një gol të çmuar për të ulur diferencën.

Kjo do të thotë që skuadra e Mikel Arteta shkon në ndeshjen e dytë të së enjtes me shpresë për të arritur një finale të dytë të Ligës së Europës në tre sezone dhe me potencialin e kualifikimit për në sezonin e ardhshëm të Champions League.

Ata dukej se po fundoseshin kur Manu Trigueros shënoj me një goditje këndore për ekipin vendas në minutën e 5′.

Raul Albiol goditi me kokë topin për të shtuar epërisën më të madhe në minutën e 29′.

Bernd Leno bëri dy mbrojtje të mira për të mbajtur larg vendasit nga rrjeta Pepe bëri përlara duke i dhënë dritë skuadrës së tij.

Villarreal mund të kishte shanse për të shënuar përsëri, por kjo u pengua kur edhe ata ngelën në 10 lojtarë, pasi Etienne Capoue mori kartonin e kuq.

Skuadra e Unai Emery, do të shkojë në ndeshjen e dytë në krye, por duke u përballur me mundësinë që vetëm një koncesion pa përgjigje t’i nxjerrë ata jashtë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme