Paulo Fonseca: Tottenham në bisedime me ish-shefin romës për rolin e menaxherit…

Tottenham ka hapur bisedime me ish-shefin e Romës Paulo Fonseca për t’u bërë menaxheri i tyre i ri.

Klubi i Premier League po kërkon një pasardhës të Jose Mourinho, i cili u shkarkua në Prill dhe që atëherë ka zëvendësuar shokun e tij Portugez te Roma.

‘Spurs’ ende nuk kanë rënë dakord për një marrëveshje me Fonseca.

Fonseca bëri përshtypje te Roma por humbi punën pas një përfundimi të vendit të shtatë.

Ata u mundën në gjysmëfinalet e Europa League nga Manchester United.

Fonseca zëvendësoi Claudio Ranieri te Roma pas tre vitesh me Shakhtar Donetsk në Ukrainë.

Portugezi gjithashtu ka qenë trajnerë te Porto dhe Braga në atdheun e tij.

Ai fitoi tre dyshe të njëpasnjëshme në krye të Shakhtar midis 2016 dhe 2019, si dhe një Kupë Portugeze me Braga në 2016 dhe një Super Kupë Portugeze me Porto në 2013.

Tottenham tashmë ka emëruar një drejtor të ri sportiv në Fabio Paratici, i cili është bashkuar pas 11 vitesh në Juventus.

Total
2
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme