Paul Daley synon të heshtë kritikët e tij me fitoren ndaj Jason Jackson!

Paul ‘Semtex’ Daley thotë se ai nuk po merr respektin që meriton puna e tij, por do të vazhdojë të provojë se kritikët gabojnë, para luftës së tij me Jason Jackson në Bellator 260.

Daley i Anglisë, 38 vjeç, do të marrë pjesë në ndeshjen e tij të 63-të profesionale MMA kur të marrë Jackson në ngjarjen bashkë-kryesore të së Premtes, e cila do të shfaqet drejtpërdrejt në BBC iPlayer.

“Unë kam qenë në lojë për 19 vjet dhe jam akoma duke fituar kundër këtyre djemve të rinj,” i tha Daley BBC Sport.

“Unë nuk do ta kërkoj atë respekt. Ai thjesht do të arrijë një fazë ku duhet të jepet.

Pasi bëri debutimin e tij profesional në vitin 2003, Daley ka shënuar 43 fitore me 34 nokaut në shumë promovime të MMA.

Ai mendon se ka ngjashmëri midis karrierës së tij dhe ish-kampionit të botës në boks Bernard Hopkins, i cili doli në pension në moshën 51 vjeç pas 67 luftimesh profesionale.

“Hopkins nuk mori respektin e merituar, por më pas ai mundi Felix Trinidad kur ishte 36 vjeç, kjo ishte kur ai më në fund filloi ta merrte atë që meritonte,” tha Daley.

“Kjo është ajo që unë do të bëj. Unë jam më i mirë se të gjithë këta djem, dhe kam qenë për një kohë të gjatë.”

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme