Pas luftës Billy saunders do i nënshtrohet një operacioni…

Billy Joe Saunders do të operohet të Dielën pasi pësoi “thyerje të shumta” në gropën e syve pas humbjes së tij ndaj Saul Alvarez.

Saunders i Britanisë nuk ishte në gjendje të vazhdonte pasi ai u godit me grushta të mëdhenjë në raundin e tetë të luftës së tyre për të titullin botëror në Dallas.

Traineri i Saunders e mbylli ndeshjen, pasi luftëtari i tij nuk mund të shihte.

Alvarez i Meksikës tani mban tre nga katër titujt botërorë në peshën e super të mesme.

“Unë mendoj se i theva faqen e tij“, tha Alvarez pas luftës.

E vërteta është që unë e dija atë.”

Promovuesi i Saunders, Eddie Hearn konfirmoi dëmtimin të Dielën në mbrëmje, duke postuar në Twitter:

“Vetëm në spital në Dallas. Saunders qëndroi gjithë natën. Pësoi fraktura të shumta në zonën orbitale dhe do t’i nënshtrohen një operacioni këtë pasdite“.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme