Pas dëmtimeve Kelly Oubre Jr do rishikohet nëse do jetë i aftë të luaj përsëri…

Sulmuesi i Warriors thuhet se do të mbikqyret për të përcaktuar nëse ai mund të vazhdojë të luajë me dëmtimet.

Sulmuesi i Golden Warriors Kelly Oubre Jr ka qenë duke luajtur me një ligament të lënduar në kyçin e majtë, si dhe një thyerje të dorës.

Do të shqyrtohet më tej për të përcaktuar nëse ai mund të vazhdojë, njoftoi Shams Charania i Athletic të Shtunën.

Oubre thuhet se e rëndoi kyçin e tij në 9 Prill, duke humbur pesë ndeshje.

Ai më pas u kthye për pesë ndeshje, mesatarisht 17 pikë, para se të kthehej në skuadër në humbjen e së enjtes ndaj Timberwolves.

25 vjeçari Oubre, është mesatarisht me 15.4 pikë këtë sezon, i pari me Warriors dhe 11.5 pikë për karrierën e tij.

Luftëtarët hynë në aksionin e së Shtunës në një betejë të ngushtë për Turneun Play-In në 10-të në Konferencën Perëndimore.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme