Oubre jr vazhdon të jetë jashtë fushe…

Golden State në Turneun Play-In ka të ngjarë të ndodhë pa Kelly Oubre Jr.

Ekipi njoftoi se sulmuesi i tyre Oubre JR iu nënshtrua një ekzaminimi të mëtejshëm, në të cilën u rikonfirmuan rezultatet e mëparshme të një frakture të vogël dhe këputjes së ligamentit kyçin e tij të majtë.

Warriors shtoi se dëmtimi nuk kërkon operacion dhe se Oubre do të rishikohet pë ndeshjen përsëri në fund të javës së ardhshme.

Warriors bleu Oubre nga Oklahoma City në sezonin e fundit, duke shpresuar që 25-vjeçari të vazhdonte vitin e tij të karrierës me Phoenix Suns sezonin e kaluar.

Oubre e nisi dobët fillimin e sezonit, megjithatë, ai e kërceu atë përsëri.

Ish-zgjedhja e raundit të parë ka goditur 47.1% nga fusha dhe 36.4% nga diapazoni i 3 pikëve që nga 1 Shkurti.

Mbi 55 ndeshje gjithsej të luajtura këtë sezon, Oubre është mesatarisht 15,4 pikë, 6,0 kërcime dhe 1,0 vjedhje.

Golden State aktualisht është i nëntë në Konferencën Perëndimore, vetëm një gjysmë loje prapa Memphis.

Vendi i shtatë dhe i tetë ofrojnë dy shanse për të fituar fitoren e vetme të nevojshme për të kaluar nga Turneu Play-In në fushën e playoffit me 16 skuadra.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme