Ole gunnar solskjaer shfaqë mosrespekt ndaj romës…

Shefi i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer thotë se ai nuk e respektoi Romën ndërsa ata përgatiteshin për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Europa League.

Pas fitores së tyre ndaj Granadës në raundin e fundit Solskjaer tha se ai “nuk kishte parë ndonjë performancë” nga skuadra italiane.

Tifozët e Romës vendosën parulla afër terrenit të tyre të stërvitjes me fytyrën e Solskjaer dhe me citimin “Unë nuk i njoh ata dhe unë nuk i kam parë të luajnë “.

Kjo ishte menjëherë pas ndeshjes,” tha Solskjaer.

“Sigurisht që i kam parë por nuk i kisha analizuar dhe nuk i kisha parë në thellësi për t’i dhënë respekt të mjaftueshëm ndoshta me fjalë.”

Sulmuesi Anthony Martial dhe mbrojtësi Phil Jones janë jashtë për United.

Eric Bailly, i cili kohët e fundit nënshkroi një marrëveshje të re, mund të bëjë paraqitjen e tij të parë në gjashtë javë.

Solskjaer tha se do të ishte një “ëndërr e vërtetë” për të fituar një trofe si menaxher i Manchester United.

United ka humbur të katër gjysmëfinalet në të cilat kanë luajtur nën ish sulmuesin e United Solskjaer në 18 muajt e fundit.

Trofeu i fundit i Solskjaer ishte Kupa e Norvegjisë 2013 me Molde.

Do të jetë një ëndërr e vërtetë ditën që unë ngre një trofe me këtë klub si menaxher,” tha ai.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme