Ole gunnar solskjaer akuzon tifozët për cilësin e lojës?!

Lojtarët e Manchester United janë prekur nga protestat e tifozëve për pronësin e klubit, sipas menaxherit Ole Gunnar Solskjaer.

Javën e kaluar, skuadra e Solskjaer u mund nga Leicester dhe Liverpool brenda 50 orësh, e kombinuar me pakënaqësi të tifozëve për të prishur planifikimin e tyre.

Lojtarët e United kaluan orë të tëra në stadium dhe ata shpresonin që ata të mund të pushonin përpara ndeshjes së Liverpool.

“Unë nuk doja ta përdorja atë si një justifikim sepse ne humbëm dy ndeshje, por sigurisht që kjo është arsyeja prapa shfaqjeve,” tha ai.

“Fizikisht është e pamundur të luash me intensitetin e kërkuar për shkak të sasisë së lojrave.”

Pastaj shikoni përgatitjen në mes dhe ne nuk kemi pasur rikuperimin dhe të njëjtën rutinë siç do të bënim normalisht dhe nuk kemi bërë taktikën përgatitje “.

Fitorja kundër Fulham, rënia e të cilit u konfirmua mbi një javë më parë, do të çimentojë statusin e United si nënkampion për të dytën herë që kur Sir Alex Ferguson doli në pension në 2013.

Kjo do ta lejonte Solskjaer të linte të gjithë lojtarët e tij kryesorë jashtë udhëtimit të ditës së fundit te Wolves, i cili vjen katër ditë para finales së skuadrës së tij në Europa League me Villarreal në Gdansk.

Dhe ai shpreson që kthimi i tifozëve mund të sjellë përsëri një pozitivitet në klub.

“Asnjëherë nuk është mirë të shohësh një klub që nuk është i bashkuar. Shpresojmë se e marta do të jetë një ditë pozitive dhe që të lëvizim së bashku.”

“Humori në çdo klub dhe marrëdhënia midis ekipit dhe tifozëve është jetike për atë që ndodh në fushë.”

“Shpresojmë që lojtarët t’u japin tifozëve një arsye për të brohoritur.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme