Ole Gunnar solskajaer po i humbet koha për të bindur Cavani-n të qëndroj në angli?!

Menaxheri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer dëshiron që Edinson Cavani të qëndrojë në klub për një sezon tjetër.

Reprezentuesi uruguajan u bashkua me United në një marrëveshje një vjeçare në tetor, me mundësinë e një shtesë prej 12 muajsh.

Sidoqoftë, 34-vjeçari nuk është i vendosur nëse do të qëndroj në Angli pas një viti të parë të vështirë.

Fillimisht ai duhej të kalonte kohë në izolim, dhe më pas u ndalua në tre ndeshje nga Shoqata e Futbollit pas një postimi në rrjetet sociale.

Postimi u konsiderua fyes edhe nëse pranohej që Cavani nuk kishte qenë qëllimisht racist.

‘Boca Juniors’ të Argjentinës dihet se janë të etur për rimarrë Cavani përsëri në Amerikën e Jugut.

Por pasi ai shënoi dy herë dhe siguroi tre asistime në fitoren e gjysmëfinales së United në ndeshjen e parë 6-2 të Europa League ndaj Romës, Solskjaer thotë se ai po përpiqet shumë për të mbajtur Cavani në klub.

Ai i njeh ndjenjat e mia“, tha Solskjaer. “Ai e di që unë do të doja ta kisha këtu.

Ai po e kompenson kohën e humbur dhe unë jam i kënaqur me të. Shpresojmë që do ta shohim këtu edhe për një vit. Unë jam duke bërë më të mirën. Unë i premtova që Old Trafford është një vend tjetër me tifozët.

Siç është, Cavani ka shënuar 12 gola këtë sezon, një shifër e tejkaluar vetëm nga Bruno Fernandes dhe Marcus Rashford.

Dhe, me pesë në pesë ndeshjet e tij të fundit, ai po vjen në formë në kohën e duhur.

Edhe pse Manchester United do të luajë një ndeshje në shtëpi përpara 10,000 mbështetësve para fundit të sezonit, do të ishte aspak bukur nëse Cavani nuk do të merrte kurrë si duhet përvojën angleze.

Nga ana tjetër, do të ishte gjithashtu një turp nëse Anglia nuk do të përjetonte kurrë plotësisht taletin e Cavanin.

Për shkak të rregullave të koronavirusit, dëmtimeve dhe pezullimeve, Cavani nuk ka krijuar një paraqitje të rregullt për të bërë ndikim e duhur në skudër.

Nuk është çudi që Solskjaer dëshiron që ai të qëndrojë.

Problemi është se koha po mbaron për të bindur Cavani të mos braktisë jetën në Angli.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme