KryesoreNBA

Nuggets zhytin Heat me një fitore 125-105.

Bam Adebayo pati 22 pikë, nëntë kërcime dhe gjashtë asistime, Jimmy Butler gjithashtu shënoi 22 pikë dhe shtoi shtatë asistime, dhe Miami Heat përdori një gjysmë të dytë të madhe për të mposhtur Denver Nuggets 125-105 në Orlando të Shtunën (1 Gusht) .

Kelly Olynyk shënoi të gjitha 20 drejtimet e tij në çerekun e katërt, Duncan Robinson shënoi 17, Goran Dragic kishte 13 pikë dhe Kendrick Nunn shtoi 11 për Heat (42-24).

Miami mposhti Denver 69-48 në pjesën e dytë.

Nikola Jokic kishte 19 pikë, shtatë asistime dhe gjashtë kërcime, dhe Jerami Grant gjithashtu kishte 19 pikë për Nugget të shkurtër (43-23).

Denver luajti pa startuesit Jamal Murray, Gary Harris dhe Will Barton.

Të tre kishin lëndime , por mund të kishin luajtur nëse ndeshja e së shtunës do të kishte qenë një lojë në play off.

Monte Morris kishte 13 pikë, Michael Porter Jr shënoi 11 pikë dhe Torrey Craig shtoi 10 pikë për Nuggets.

Denver bëri 19 xhiro, gjë që çoi në 35 pikë për Miami.

Nuggets përdorën një vrapim 7-2 në fillim të tremujorit të tretë për të marrë një epërsi prej gjashtë pikësh.Por Butler shënoi katër vrapime të drejta, Adebayo pati gjashtë vrapime të drejta, dhe Jae Crowder goditi një 3 shënues për të shënuar një gol 14-3, duke i dhënë Miami një epërsi 72-67 në mes të periudhës.

Denver erdhi në dy vrapime, por Crowder goditi dy më shumë nga thellësia dhe Robinson goditi një 3-pikësh gjatë një goditje 13-0 që i dha Heat një avantazh 87-72 në fund të tretë.Nugget u rikthyen me 10, por heqja dorë nga Butler në periudhën e ngërzit e bëri atë 94-79 në rrugën e katërt.

Miami e rriti avantazhin në 20 pikë në tre minutat e para para se Nuggets shënuan gjashtë,kjo  për tu afruar më shumë dhe për të detyruar një Heat time-out (kohë të limituar).

Ishte 106-92 pas një loje me tre pikë nga Grant, por Heat e largoi atë me një treshe prej 3 pikësh nga Olynyk që bëri epërsinë 117-95.

Ekipi Heat drejtoi pjesën më të madhe të pjesës së parë, por një valë i dha Denverit një epërsi prej shtatë pikësh në tremujorin e dytë. Miami e uli atë në 57-56 në mes.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.