Nuno Espirito Santo shihet i preferuar nga ky klub…

Nuno Espirito Santo është favoriti i fortë për t’u emëruar si menaxheri i ri i Everton.

Portugezi po del si zgjedhja e preferuar e pronarit Farhad Moshiri pasi u largua nga Wolves në fund të sezonit të kaluar.

Bisedimet me Everton kanë përparuar pasi negociatat e 47-vjeçarit me Crystal Palace u prishën.

Ai ishte në një listë të ngushtë për të pasuar Carlo Ancelotti së bashku me menaxherin e West Ham David Moyes.

Ish-menaxheri i Liverpool, Rafael Benitez u diskutua gjithashtu.

Moyes ka rënë dakord për një kontratë të re në West Ham dhe tani duket se Nuno do të bëjë një kthim të shpejtë të Ligës Premier në Everton, duke zëvendësuar italianin Ancelotti i cili u largua nga Toffees për t’u kthyer në Real Madrid.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme